Infekcje u 4-latka a przedszkole

Witam, mój 4 letni synek odkąd poszedł do przedszkola ciągle łapie infekcje, katar ciągnie mu się tygodniami, ostatnio pani doktor powiedziała że może mu się rozwinąć astma bardzo się przestraszyłam, na jakiej podstawie tak powiedziała synek nie ma duszności czy powinnam udać się z nim do specjalisty?

dzieci w początkowym etapie po kontakcie z dziećmi przedszkolnymi dużo chorują ale stopniowo nabierają odporności chyba że ma obniżona odporność , to można zbadać z krwi. Jeśli ma zaburzona odporność to trzeba chronić go przed chorymi dziećmi. Warto przeprowadzić latem jak dziecko jest zdrowe przeprowadzić kuracje uodparniająca np. Bronchvaxon lub Ribomunyl,.