Informacje dotyczące usunięcia pozostałości po zębie zatrzymanym

Witam chciałbym uzyskac informacje dotyczaca usuniecia pozostalosci po zebie który był jako zatrzymany w dziąśle miedzy innymi zebami.Mialam go usunąć chirurgicznie lecz nie było mnie w Polsce i tak to odkładałam az w końcu mi pekl .W dziąśle zostało troszkę resztek .Czy zabieg usuniecia pozostalosci musi odbywać się nadal chirurgicznie?

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

niestety bez zdjęć rtg i znadania pacjenta trudno odpowiedzieć na takie pytanie - wszystko zależy od budowy anatomicznej korzeni oraz ich dostępności od strony pokruszonej korony
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Wszystko zależy od rozmiarów pozostałej części zęba oraz głębokości jej umiejscowienia, a także od sąsiedztwa. Konieczne jest wykonanie zdjęcia RTG oraz konsultacja lekarza dentysty. Jeśli będzie konieczna interwencja chirurga stomatologicznego na pewno zostanie Pani do niego skierowana.