Informacje na temat leku Asertin

witam co to jest lek asertin i od jakich dawek go przyjmowac jakie ma skutki uboczne i co zrobic aby po wzieciu tabletki nie dostac ataku paniki czy skutki uboczne sa grozne i jak je zaakceptowac czy jest to lek najbezpieczniejszy z grupy ssri dziekuje

Magdalena Mroczek

Asertin to sertralina Jest to bezpieczny lek. Do skutków ubocznych zalicza się uczucie mrowienia, gorąca, ucisku w mięśniach, wypieki, zawroty i bóle głowy, uczucie słabości i ociężałości, zmęczenie i senność. Może wystąpić suchość w ustach, zaburzenia orientacji, duszność, zaczerwienienie i swędzenie skóry, pokrzywka. Wkrótce po podaniu leku może wystąpić przejściowe podwyższenie ciśnienia krwi i ból w klatce piersiowej. Niestety nie da się przewidzieć wystąpienia skutków ubocznych, ale jeśli będa one bardzo dokuczliwe to lekarz prowadzący zmieni lek.