Informacje o guzie piersi

Moja mama ma guza piersi, nie wiem jakich rozmiarów... Boję się o nią. Nie mogę nigdzie znaleźć nic na ten temat... Proszę, pomóżcie mi się coś o tym dowiedzieć... Czy to zagraża jej życiu?

Witam serdecznie!

Większość guzów w piersi to zmiany łagodne, niezagrażające życiu (80%). Prawodpodobieństwo istnienia raka piersi zwiększa się wraz z wiekiem, na raka chorują najczęściej kobiety po 40. roku życia.

Mama powinna (jeśli do tej pory tego nie zrobiła) zgłosić się niezwłocznie do lekarza, ponieważ żadnego guza piersi nie należy lekceważyć. Lekarz zbada mamę i w razie konieczności zaleci dodatkowe badania (USG, mammografia).

Pozdrawiam serdecznie.