Inicjacja seksualna 23-letniego mężczyzny

Witam mam 23 lata i nigdy nie współżyłem często jak widzę osoby w związkach bierze mnie złość że ja nie jestem w związku i to samo dotyczy osoby które rozpoczynają współżycie tak samo mnie bierze złość i smutek przyznam chodzę do seksuolog i nie masturbuje się już od ponad roku . Proszę mi powiedzieć gdzie jak mogę sobie z tym poradzić . Przyznam się że bardzo bym chciał być z kimś w związku .Przyznam się że jak byłem w ' związku' to nic nie czułem żadnej chemii nic

Witam
Przyczyną Pana problemów z nawiązaniem relacji jest zapewne
niska samoocena oraz lęk przed byciem odrzuconym.
Bardzo często przykre doświadczenia z przeszłości uniemożliwiają nam
otwarcie się na drugą osobę i wpuszczenie jej do swojego życia.
Mogą to być poprzednie nieudane związki, rozwód rodziców,
toksyczna relacja z którymś z rodziców, brak wsparcia ze strony bliskich,
nadużycia seksualne, molestowanie, doznane zdrady i upokorzenia,
niska samoocena i wiele innych.
Podstawą zdrowych relacji jest zaakceptowanie siebie
ze wszystkim niedoskonałościami.
Następnym krokiem jest okazywanie innym tego, co sami
chcielibyśmy otrzymać np. zrozumienie, szacunek, akceptacja…
Jeżeli jednak od dawna, mimo pragnienia bycia w intymnej relacji
odczuwa Pan lęk przed zaangażowaniem się, przed zranieniem,
to warto skorzystać z pomocy psychologa.
Terapeuta dotrze do źródeł Pana dolegliwości i dobierze odpowiednią
technikę, dzięki której problem zostanie rozwiązany.
Pozdrawiam serdecznie