Inkontynencja a życie seksualne

Witam, Mój partner mimo młodego wieku cierpi na inkontynencje będącą powikłaniem urazów neurologicznych. Problem ten jest dla niego bardzo krępujący dlatego też nie mamy życia seksualnego. Zastanawiam się czy intymne zbliżenia z mężczyzną borykającym sie z takimi problemami jest możliwe oraz bezpieczne? Czy jest coś na co powinno zwrócić się szczególną uwagę?

Dzień dobry!

Zachęcam do wspólnego umówienia tego tematu z lekarzem prowadzącym partnera (urologiem), który najlepiej zna historię jego zdrowia, charakter i nasilenie objawów, prowadzone leczenie i jego skuteczność, doświadczenia innych pacjentów itp.

Część lekarzy urologów posiada jednocześnie także specjalizację z seksuologii.

Z kolei w obszarze radzenia sobie z lękiem i zahamowaniami, budowania zaufania i bliskości intymnej, pomocna może okazać się psychoterapia partnerska pod opieką psychologa seksuologa.

Pozdrawiam!