Inna grupa krwi dziecka i rodziców

Witam, ja mam grupe krwi 0 rh- a partner a rh+ dziecko nasze ma a rh-. Czy dziecko nie powinno miec albo mojej grupg krwi albo partnera?

Po obojgu Państwa. Z Pani układu 00Rh-Rh- wziął sobie 0Rh-. Od ojca, który ma A0Rh+Rh- lub AARh+Rh-, dostał ARh-. Syn ma więc ARh- bo A jest ważniejsze od 0. Taki układ jak u syna jest w Państwa małżeństwie jak najbardziej możliwy.