Inrepretacja wyników HCG

Witam.
Od ponad roku przyjmuję tabletki antykoncepcyjne *********(hormonalne tabletki antykoncepcyjne). Zwracam się z prośbą o zinterpretowanie wyników HCG. Wyniki odebrałam dzisiaj tj.02.02.2010 r. Miesiączka wystąpiła we właściwym terminie 20.01.2010 r., nie było żadnego odchylenia.

Na dwa tygodnie przed miesiączką bardzo bolały mnie piersi. Niestety ból nie ustał po miesiączce, choć jest o wiele lżejszy. Wykonałam dwa testy ciążowe-wynik negatywny. W celu upewnienia się zrobiłam testy HCG.
Proszę o właściwe zinterpretowanie tych wyników: HCG+beta <0,100 U/I Czy to oznacza, że jestem czy nie jestem w ciąży?
Bardzo dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Wynik poziomu hormonu hCG we krwi wskazuje, że nie jest Pani w ciąży. Przyjmuje się, że poziom tego hormonu wyższy niż 5 mIU/ml wskazuje na początek ciąży.

Pozdrawiam serdecznie!