Inseminacja a badanie nasienia

Dzień dobry.
Od 17 miesięcy staramy się z mężem o dziecko. Miałam laparoskopię, w trakcie której wykryto wąską szyjkę macicy, później było wszystko dobrze i nadal podobno jest, tak twierdzi Pan doktor. U męża mało plemników i mała ruchliwość. Po leczeniu tych plemników jest więcej i są bardziej ruchliwe.
Miałam robioną inseminację w lutym (nieudana). Dwa miesiące przerwy i w maju kolejna bez skutku. Biorę tabletki przez 5 dni w czasie przygotowywania się do inseminacji i p**** (gonadotropina łożyskowa). Ostatnio podczas inseminacji bolało mnie jak lekarz wstrzykiwał.
Czy to normalne, dodam jeszcze, że miesiączka mi się spóźniła o 3 dni. Czy w trakcie obróbki nasienia powinien lekarz zbadać je pod mikroskopem?
Dziękuję za odpowiedź. Kasia

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Podczas przygotowywania nasienia do inseminacji, jest ono odpowiednio "obrabiane" i oglądane pod mikroskopem. Ból podczas podawania nasienia może w Pani przypadku być spowodowany wąskim kanałem szyjki macicy.

Życzę powodzenia i pozdrawiam serdecznie!