Inseminacja - wpływ masturbacji na jakość nasienia

Z żoną od długiego dość czasu staramy się o dziecko. W przyszłym tygodniu będziemy mieli inseminację. Lekarz zalecił nam tydzień wstrzemięźliwości seksualnej. Dzisiaj, czyli w czwartym dniu miałem "dość mocną" erekcję, do wytrysku co prawda nie doszło (było blisk), ale obawiam się, że z tego powodu moje nasienie będzie nienajlepsze. Czy moje obawy są uzasadnione??
ponad rok temu

Witam serdecznie!

Prawdą jest, iż przed inseminacją wskazana jest 4-5-dniowa wstrzemięźliwość pozwalająca uzyskać znaczną ilość materiału niezbędnego do zabiegu. Masturbacja i inne formy aktywności seksualnej nie są zatem zalecane.

Jeżeli jednak doszło do mastrurbacji bez wytrysku to jakość spermy nie powinna być obniżona. Do czasu zabiegu wskazane jest jednak zachowanie pełnej wstrzemięźliwości, w tym wykonanie przerwy od mastrurbacji.

Pozdrawiam.