Inteligencja emocjonalna a psychologia eksperymentalna

Czy mozna połaczyc kompetencje inteligencji emocjonalnej z psychologia eksperymentalna?czy znacie jakies osoby posiadajace wszystkie kąpetencje emocjonalne wedlug golemana rozwiniete na wysokim poziomie albo osoby ktorym mozna przypisac posiadanie wszystkich kompetencji wedlug jego teorii

Witam Pana

Jeśli chodzi o posiadanie wszystkich kompetencji emocjonalnych na wysokim poziomie według Golemana to rozwijamy je w trakcie całego życia modelując je w zależności od sytuacji w jakich się znajdujemy co jest teZ wyrazem połączenia inteligencji emocjonalnej z psychologią eksperymentalną , bo życie to eksperyment w całości i pojedynczych sytuacjach, które są dla nas wyzwaniem.
Pozdrawiam

Dzień dobry,
Często czytamy różne książki psychologiczne pragnąc poradzić sobie z naszymi emocjonalnymi trudnościami. Uważamy, że jak będziemy "doskonali", to ominą nas przykre emocje w życiu. Tak niestety nie jest. Dążenie do zmian, rozwoju jest naszą naturalną aktywnością w życiu, tak jak naturalne jest przeżywanie trudności. Każda z nich to szansa do rozwoju, tak jak przykra emocja może być wskazówką, że pora na zmianę:)
Pozdrawiam
Małgorzata Mont