Intensywna biegunka u 10-miesięcznego dziecka

Witam. Mój synek ma 10 miesiecy i od wczoraj ma dość ostrą biegunkę, teraz praktycznie w 5 minut potrafi zrobić 4 kupki, to jest już teraz sam śluz. Podaję mu Nifuroksazyd i przeciwgorączkowy, bo ma tak ponad 38stopni, nie wiem czy podac mu jeszcze Smectę? na razie nie jest odwodniony,a kupek zrobił juz 8, przez sen również. Je malo i nie toleruje nic ryżowego, daję mu same marchwianki i chrupki oraz troszkę bułki. Lekarza mam umówionego dopiero na jutrzejszy wieczór. mam panikowac ,czy poczekac

Lek. Tomasz Budlewski

Prosze koniecznie jechac z dzieckiem na SOR nie czekać na wizytę u lekarza.