Intensywne bóle w dole brzucha i białe upławy podczas przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych

od niespełna miesiąca przyjmuję tabletki antykoncepcyjne. tydzień po zażyciu 1szej pigułki zaczęłam odczuwać dość intensywne, przeszywające bóle w dole brzucha. trwały krótko (kilka sekund), lecz bywały też intensywne. od kilku dni bóle mocno się zredukowały - samoistnie - są rzadsze i mniej bolesne. niemniej jednak od wczoraj pojawiły się białe upławy na mojej bieliźnie - zupełnie takie, jak przy jajeczkowaniu! nie rozumiem kompletnie co się ze mną dzieje! proszę o poradę.

Jeśli dolegliwości bólowe będą utrzymywały się w kolejnym cyklu proszę zgłosić się do ginekologa w celu rozważenia ewentualnej zmiany tabletek. Konieczna jest też ocena wydzieliny z pochwy i ewentualne leczenie stanu zapalnego. Stosowanie tabletek antykoncepcyjnych zwiększa ryzyko infekcji pochwy.