Intensywne owłosienie wrastające ze stanem zapalnym

Jakie badania nalezalo by wykonac zeby ocenic co jest nie tak? przy prawdopodobnej zlej gospodarce hormonalnej (zly stan skory, tradzik, przebarwienia, podraznienia, bardzo duzo pieprzykow, intensywne owlosienie, ktore szczegolnie przy bikini i na nogach lubi wrastac lub tworza sie krosty ze stanem zapalnym, dosc czesto pojawia sie opryszczka przy oslabieniu). Dodam ze raczej zdrowo sie odzywiam, unikam cukru, bialego pieczywa, smazonego i niezdrowego tluszczu) oraz nie mam nadwagi.

Witam proszę wykonać badania hormonalne.

Na nadmierne owłosienie jeśli jest koloru ciemnego można zastosować serię zabiegów laserem IPL.

Na wrastające włosy jedyną skuteczną metodą jest zastosowanie paru zabiegów mikrodermabrazji oraz na podrażnienie odpowiedniej maści po konsultacji lekarskiej.

Na opryszczkę najskuteczniej jest brać doustnie heviran oraz stosować maści i plasterki jak się już pojawi.

Urszula Forenc Dietetyk, Wrocław

Na kiepski stan skóry polecam suplementację zdrowymi tłuszczami i ograniczenie zbóż, w tym ciemnego pieczywa, zamiast tego jaja i warzywa. Proszę kupić dobrej jakości tran i pić 2 łyżki dziennie, nie bać się masła i oliwy, za to ograniczyć oleje rafinowane. Dobrze też do codziennej diety wprowadzić awokado i ryby. Niektórym osobom pomaga dieta bezglutenowa, a wszystkim złożona ze świeżych, nieprzetworzonych produktów. Jeżeli po 4 tygodniach nie będzie poprawy, nie jest to problem diety.