Intensywne plamienia podczas zażywania tabletek antykoncepcyjnych

Witam! Mam taki problem od roku biorę tabletki antykoncepcyjne (cilest) i wszystko było ok, a do chili, gdy w czerwcu skończyła mi się seria i powinnam zrobić 7-dniową przerwę, ale że wyjeżdżałam na wakacje zaczęłam kolejną serię od poniedziałku (bez przerwy czytałam, że tak można) i przy niedzieli zauważyłam plamienie i tak było przez 2 tygodnie raz większe raz mniejsze częściej, jednak mniejsze i od tego poniedziałku już nie biorę tabletek bo skończyłam serię i plamienie ustało na dwa dni aż do dziś. :( Czy to normalne? Przed pierwszym plamieniem miałam bardzo dużo stresu związanym z wakacjami i chłopakiem, praktycznie cały czas się denerwuję, mało jem i sypiam. Czy może to być tym spowodowane? Silnym stresem? I czy jest jakieś prawdopodobieństwo, że to ciąża?

Witam serdecznie! Rezygnacja z 7-dniowej przerwy powinna zapewnić Pani przesunięcie krwawienia na przyszły miesiąc. Niestety u niektórych pacjentek przyjęcie dwóch opakowań pod rząd nie tylko nie opóźnia krwawienia, ale także powoduje dodatkowe dolegliwości np. w postaci plamień. Opisywane ponowne plamienie jest już właściwym krwawieniem spowodowanym odstawieniem tabletek na czas 7-dniowej przerwy. W obecnej sytuacji wskazane jest kontrolne wykonanie testu ciążowego. W przypadku negatywnego wyniku, może Pani rozpocząć nowe opakowanie. W porządku powtarzających się plamień w trakcie przyjmowania tabletek z kolejnego blistra, wskazana będzie wizyta u ginekologa. Pozdrawiam