Intensywne podrażnienie a depilacja zarostu

Witam! Zarost pojawił się u mnie dość wcześnie, w wieku 12lat. Obecnie mam lat 18, i od lat dwóch muszę golić twarz codziennie w związku z tym ze zarost odrasta bardzo szybko i jest wyjątkowo gruby. Wiąże się to z bardzo intensywnymi podrażnieniami, które nie ustają i są widoczne. Ponad to włos rośnie pod skórą, przez co nawet po goleniu wyglądam jak niedogolony. Nie jest to kwestią techniki i kosmetyków, bo probowalem chyba wzystkiego.Inne czesci ciała np brzuch plecy mam nadmiernie owłosione.

Witam serdecznie

Intensywność zarostu na twarzy jest sprawą indywidualną, niektórzy mają bardzo słaby a niektórzy mocny, jest to spowodowane m.in. hormonami.
Proszę nie postrzegać swojego mocnego zarostu jako problem - zarost u mężczyzny jest postrzegany przez kobiety za bardzo męski i sexy!
Skóra po goleniu jest podrażniona mechanicznie - stąd podrażnienie i pieczenie, należy ją odżywić kremami i emulsjami zawierającymi składniki regenerujące i silnie łagodzące skórę np. Alantan, Neodex.

pozdrawiam

IJ