Intensywne sny i zmęczenie po nocy

Mam nietypowy "problem". Niemal od zawsze, miałam bardzo barwne, ciekawe i niemal fabularne sny. Zwykle też bardzo dokładnie pamiętam co mi się śniło, nawet po 4 sny w ciągu nocy. I właśnie w tym tkwi problem tych snów jest tak dużo (tzn albo dużo się w nich dzieje, albo są bardzo szczegółowe, albo bardzo nierealne) ze dostarczają mi w nocy tyle wrażeń, ze rano budzę się bardzo zmęczona nimi. Jest to bardzo kłopotliwe i okropne uczucie, nie wiem jak sobie z tym poradzić. Czuję się wyczerpana.

Warto zatem sprawdzić, w jakim momencie sie Pani wybudza. Wybudzenie z najgłębszej fazy snu np budzikiem, często wywołuje dyskomfort i poczucie zmęczenia; wybudzenie podczas wypłycania się snu i wykorzystanie naturalnego procesu budzenia (nawet jeśli czasowo będzie to oznaczało pół godziny mniej snu) często przynosi wzrost uczucia wyspania.
Warto także przyjrzeć się swoim sennym przyzwyczajeniom. Na sen może wpłynąć zarówno dieta, budowa materaca, przewietrzenie pomieszczenia, natężenie światła, docierajacych dźwieków itp. Czasem drobne zmiany mają duży wpływ na poczucie wypoczynku.

Dobry wieczór, jeżeli czuje się Pani rano niewypoczęta to mimo że takie fabularne sny się trafiają prawie wszystkim chodzi pewnie o tzw. zaburzenia snu, które mogę przyjąć chorobliwy charakter. Proponowałbym zasypianie prze specjalistycznych nagraniach
nasenych, które zapewniają spokojny sen. ( cena 99,00) Poza tym radziłbym się skonsultować z Psychoterapeutą w celu zdiagnozowania przyczyny tego zjawiska, bo
może chodzić o niebezpieczną kumulację negatywnego stresu co miewa opłakane skutki.
Niesteyt w tym roku mam wolne terminy tylko jeszcze w poniedziałek 12 grudnia.
Pozdrawiam seredecznie