Intensywne uderzenia gorąca a stosowanie leków na obniżenie ciśnienia

Od ok. 8 lat biorę przepisane mi przez kardiologa leki na obniżenie ciśnienia.Znoszę je dobrze i pomagają mi, jednakże od ok 2 lat , sporadycznie wzrasta mi ciśnienie do wartości 180/95, 200/100, natomiast od 3 tyg. /najczęściej wieczorem/ ciśnienie podnosi się nawet do 220/110. Dodaję, że przechodzę właśnie okres przekwitania z bardzo dokuczliwymi i intensywnymi uderzeniami gorąca. Nie byłam u ginekologa i nie biorę żadnych leków. Czy wzrosty ciśnienia mogą mieć związek z przekwitaniem?

witam,
zdecydowanie ma to związek z menopauzą i proponowałabym wizytę u ginekologa i włączenie HTZ.
Na takie skoki ciśnienia powinna mieć Pani podręczne tabletki podjęzykowe (le. rodzinny może je wypisać)