Intensywne zaciskanie powiek u dziecka

witam, mój syn ma 3 latka. w ubiegłym roku na przełomie września i października zaczął intensywnie zaciskać powieki. pani doktor powiedziała że to zapalenie spojówek( nie było łzawienia, żadnej wydzieliny). Szymon miał żeby nie skłamać około 5 rodzajów kropli w tym sterydowe a i tak zaciskanie powiek nie ustąpiło. dopiero w grudniu przeszło samoistnie. Czy to mogą być tiki? dodam że ja i mążgdzy byliśmy dziećmi również mieliśmy tiki, niektóre są do dziś. Szymon niedawno chrząkał

Witam. Mogą to byc "tiki". Dlatego w takiej sytuacji poza stosowaniem leków zalecam aby starać się nie zwracać nadmiernej uwagi dziecka na stan oczu bo może to czasami wzmacniać problem tików. Zwykle po pewnym czasie ustępują samoistnie. Proszę upewnić się że nie ma przyczyn zewn. na które w taki sposób reaguje dziecko.