Intensywnie się odchudzałam - co dalej?

Witam! Nazywam się Kasia, mam 20 lat, 175 cm, 75 kg. Bardzo proszę o pomoc i dodatkowe wskazówki. Od czerwca do października stosowałam dietę 1000 kcal i umiarkowaną aktywność fizyczną. Udało się zrzucić 11 kg. Jednak kiedy wróciłam na studia, zaczęłam mieć problemy z dietą, z regularnymi posiłkami. Zapisałam się na fitness (2 razy w tygodniu + raz w tygodniu aqua aerobic), zależałoby mi na zrzuceniu jeszcze 5-8 kg. Nie do końca wiem, jaką dietę powinnam stosować, a studenckie życie nie sprzyja utracie wagi:) Sporo czasu jakie muszę poświęcić na naukę owocuje „podjadaniem”, zwiększył się także mój apetyt na słodycze. Niestety, ale często jestem zmuszona do spożywania posiłków poza domem tzn. muszę kupić coś gotowego, zdarza się, że są to fast foody. Czy w takiej sytuacji pomogą suplementy diety hamujące apetyt na słodkości? Może skuteczne okazałyby się tabletki wspomagające spalanie tłuszczu? I wreszcie w jaki sposób ułożyć dietę. Gorąco proszę o pomoc i pozdrawiam:)
20 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!
Gratulujemy samozaparcia i takiej utraty wagi. Aktualnie Twój wskaźnik BMI wynosi 24,5 i znajduje się tuż przy granicy normy z nadwagą. Mimo wszystko jednak Twoja waga aktualnie jest jak najbardziej już prawidłowa w stosunku do wzrostu.
Pamiętaj, że wszystkie diety, które zakładają utratę wagi większą niż 0,5-1 kg na tydzień w większości obfitują w efekt jo-jo. Dlatego też tak ważny jest czas po odchudzaniu. Pomimo nie sprzyjającego zdrowym nawykom żywieniowym życia studenckiego, powinnaś jednak zastosować kilka prostych zasad, które nie dopuszczą, by wystąpił u Ciebie efekt jo-jo.
Zacznij od spożywania 4-5 posiłków w ciągu dnia, co 3-4 godziny. Powinny być lekkie i małe objętościowo. Nigdy się nie przejadaj i jedz powoli - wtedy Twój mózg szybciej dostanie informację o nasyceniu, a Ty zjesz mniej.
W ciągu dnia spożywaj:
- 5 porcji produktów zbożowych,
- 4 porcje warzyw,
- 3 porcje owoców,
- 2 porcje produktów mlecznych,
- 2 porcje tłuszczu (2 łyżeczki oleju),
- 1 porcja mięsa lub jego zamienników (ryby, rośliny strączkowe).
Unikaj takich produktów, jak: fast foody, słone przekąski, chipsy, słodycze, słodkie bułki, ciasta, ciasteczka oraz gotowe dania. Można je zastąpić galaretką z owocami, kisielem, batonem z ziarnami i owocami.
Produkty nie powinny być smażone, ale gotowane na parze, pieczone lub duszone. Najlepiej, aby posiłki były urozmaicone, dzięki temu nie znudzą się, a organizm będzie otrzymywał wszystkie niezbędne składniki.
Pij przynajmniej 2 l wody niegazowanej i niesmakowej dziennie. Unikaj słodkich i gazowanych napojów.
Poza tym pamiętaj o codziennej aktywności fizycznej - około 30 minut dziennie. Próbuj wszystkiego, aż znajdziesz sport, który będzie Ci sprawiał najwięcej przyjemności. Wypróbuj ćwiczenia ze strony www.abccwiczenia.pl