Intensywność sygnału z istoty białej i szarej prawidłowa

Bad. MR głowy wyk. w obrazach T1,T2 zależnych zmian ogniskowych nie wykazuje. U.komorowy nieprzemieszczy,nieposzerony.Po stronie lewej w centrum semiovale poj. ognisko hiperintensywne w obrazach T2 i FLAIR o śred. 4mm odpowiadające zmianie naczyniopochodnej, niedokrwiennej. Poza tym intensywność sygnału z istoty białej i szarej prawidłowa.Nie stwierdza się procesu rozrostowego ani ograniczenia dyfuzji. Bad.MR-angio nie wykazuje ewid. niedrożności ani malformacji naczyniowych. O czym to świadczy?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, taki wynik praktycznie nie wykazuje większych nieprawidłowości, oprócz małego ogniska niedokrwienia, które powstało najprawdopodobniej na podłożu miażdżycy naczyń mózgowych. Proszę także o konsultacje z lekarzem zlecającym badanie. Pozdrawiam.