Intensywny trening i dieta odchudzająca

Jakiś czas temu rozpoczęłam odchudzanie na własną rękę. Do diety dołożyłam ćwiczenia - około 40-60 minut jazdy na rowerku stacjonarnym. Podczas jazdy po około 20-30 minut zaczynam odczuwać ból jakby w szyi, który się zaczyna za uchem i kończy mniej więcej pod obojczykiem. Czy to może coś oznaczać? Może zbyt intensywnie ćwiczę(raczej się nie forsuję - pedałuję szybko przy niskim obciążeniu)? Dodam, że moje BMI wynosi 31.5. Czy może to być coś niepokojącego, czy raczej się tym nie przejmować?

Witam,

Ból może wynikać z małej wydolności organizmu i przeciążenia mięśni - kiedy czuje Pani ból należy zwolnić. Zalecam zwiększanie obciążenia podczas jazdy na rowerku, zacząć bez obciążenia dla rozgrzewki przez 3 minuty a potem co parę minut po trochu je zwiększać. Nie należy się jednak przeciążać, najlepiej tkanka tłuszczowa spala się przy intensywności 60%, czyli tętnie ok. 120 uderzeń na minutę.

Pozdrawiam,
Agnieszka Michałkiewicz
Dietetyk i Trener Personalny

info@klinikazywienia.pl