Interakcja leku Relanium z Propranololem

lekarz przepisał mi propranolol wzf na dzien a na noc biore relanium poniewaz mam problemy ze spaniem przez nerwy które wywołała bezsenność czy można brać propranolol 1 tabletke na dzien i dwie tabletki relanium na noc na spanie ? mam 24 lata waga 50 kg 167 wzrostu

Witam.

Propranolol nasila działanie diazepamu (Relanium) poprzez hamowanie jego metabolizmu.
Nie podała Pani dawek stosowanych leków ani przyczyny stosowania propranololu.
Ponadto Relanium nie nadaje się do leczenia bezsenności, co najwyżej do doraźnego, krótkotrwałego stosowania.
Powinna się Pani skonsultować ze swoim lekarzem prowadzącym.