Interakcja pomiędzy tabletkami antykoncepcyjnymi a Acifungin forte

Witam, z uwagi na problem z paznokciem zalecono mi stosowanie leku o nazwie acifungin forte. ( z ulotki tego leku - 100 g preparatu Acifungin forte zawiera: 4,024 g kwasu borowego, 0,966 g kwasu salicylowego, 1,61 g kwasu galusowego, 2,0 g kwasu octowego, 4,4 g kwasu taninowego, 1,0 g salicylanu metylu). Od ponad dwóch lat przyjmuję tabletki Yasminelle. Czy możliwe jest stosowanie tych leków równocześnie bez ryzyka, iż acifungin forte obniży skuteczność tabletek antykoncepcyjnych? Dziękuję.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Acifungin forte nie wykazuje interakcji z preparatem Yasminelle. Może Pani zatem stosować obydwa preparaty jednocześnie i bezpiecznie.