Interpretacja angio TK głowy

Witam,proszę o interpretację ang.TK głowy.Obraz tętnic,żył i zatok wewnątrzczaszkowych prawidłowy.Nie wykazano patologicznych naddatków ani ubytków zakontrastowania. Tętnice tworzące koło tętnicze Willisa są prawidłowo zakontrastowane.W kompleksie ACoA widoczna przebiegająca pośrodkowo trzecia tętnica(a.mediana)- odmiana rozwojowa koła tętniczego. Proszę o opinie .Dziękuję

Witam,

Przedstawiony opis wskazuje, że nie stwierdzono u Pani niepokojących zmian w układzie naczyniowym mózgowia na podstawie wykonanego badania. Należy jednak uwzględnić z jakiego powodu to badanie było zrobione. Złotym standardem w diagnostyce nieprawidłowości naczyń krwionośnych mózgowia pozostaje klasyczna angiografia (DSA), niekiedy konieczne jest wykonanie badania angio-MR.

dr n. med. Joanna Urbanowska
specjalista neurochirurg
www.joannaurbanowska.pl