Interpretacja ASPAT i fosfatazy alkaicznej

prosze o interpretacje ASPAT 22 Fosfataza alkaiczna w surowicy 112 GGTP 221 Bilirbubina calkowita 0,69 Lipidogram 2 Cholesterol całk. 145 Cholesterol HDL 34 Cholesterol ldl 86 Trojglicerydy 170 Alat 32 Glukoza 74 Krew OK To sa wyniki z listopada od czerwca robie badania pod katep podniesionego GGTP i tam kolejno od lipca do listopada bylo 113, 163, 166, 221 Pozostale byly parametry ok. Nie pije alkoholu od czerwca wczesniej 12 piw w tygodniu, nie pale lekow tez nie biore wzrost 185 waga 106

Lek. Bartosz Małek

Szanowny Panie,
W Pana przypadku wymagane jest wykonanie badań obrazujących wątrobę i drogi żółciowe, np. USG, TK. Proponuję skonsultować się z internistą lub gastrologiem, który zdecyduje o dalszym postępowaniu.