Interpretacja badań 8,5-miesięcznego chłopca

Mój syn ma 8,5 miesięcy, stwierdzono u niego podwyższony czynnik IgE 107,82 IU/l, czekamy na wizytę u alergologa. Dzisiaj robione miał wyniki i zdaje się, że nie są za rewelacyjne, a poziom żelaza jest bardzo słaby. Proszę o interpretację wyników i wytłumaczenie, co one oznaczają. Żelazo 18,0 ng/dl, wbc 15,00 G/l, rbc 5,33 T/l, hemoglobina 10,70 g/dl, hematokryt 33,1 %, mcv 62,1 fl, mch 20,10 pg, mchc 32,30 g/dl, rdw/cv 20,4%, płytki krwi 523 G/l, pdw 12,9, mpv 10,5, p-lcr 30%, pct 0,55 %. Dodam, że waży około 10 kg.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Wyniki morfologii Pani synka wskazują na niedokrwistość z niedoboru żelaza (obniżone jest stężenie hemoglobiny, mała średnia objętość krwinki czerwonej), jak również obniżone stężenie żelaza we krwi. Stan taki często występuje u niemowląt w wieku Pani synka. Z wynikami powinna udać się Pani do lekarza rodzinnego (zwłaszcza, jeśli termin planowanej wizyty u alergologa jest odległy), który najprawdopodobniej zaleci suplementację doustnym preparatem żelaza.

Masa ciała Synka jest prawidłowa w odniesieniu do jego wieku (choć oprócz tej wartości ważne są także przyrosty masy ciała).

Pozdrawiam i życzę powodzenia.