Interpretacja badań hormonalnych

Czy moje badania są prawidłowe? TSH-2,410 FT3-2,65 FT4-1,17 anty-TPO-10,38 anty-TG-21,58

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Stężenia hormonów tarczycowych są w normie. ( fT3 i fT4 znajdują się na dolnej granicy - ale nadal jest to norma. Niepokojące są jednak wyniki anty TG i anty TPO. Są to przeciwciała skierowane przeciwko tkance tarczycy co może świadczyć o występowania choroby autoimmunologicznej czyli takiej która powoduje atakowanie organizmu przez jego własny układ odpornościowy. Warto skonsultować się z endokrynologiem.