Interpretacja badań - morfologia, badanie ogólne moczu

Bardzo proszę o interpretację badań. Jestem kobietą, mam 41 lat. WBC: 4.2 k/UL, LYM: 1.4, 33.4 %L, *MID: 0.2, 5.5%M, WBC GRAN: 2.6, 61.1 %G, RBC: 4.28 M/UL, HGB: 12.2 g/dl, HCT: 35.5%, MCV: 83 fL, MCH: 28.5 pg, MCHC: 34.4 g/dl, RDW: 15.5%, PLT: 208 K/uL, MPV: 11.1 fL, PDW: 17.1, 10(GSD). MOCZ: BARWA: ciemnożółta, ODCZYN: kwaśny, BIAŁKO: opal, OSAD: NABŁONKI: płaskie 12-14, okrągłe 1-3, KRWINKI BIAŁE: 8-10+ p. zlepy, KRWINKI CZERWONE: świeże usiane, wyługowane ----, BAKTERIE: pojedyńcze.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Oznaczona jako nieprawidłowa liczba limfocytów jest rzeczywiście niska, ale mieści się w normie (za dolną jej granicę uważa się zwykle 1000 limfocytów w mikrolitrze krwi - Pani wynik: 1400). Pozostałe parametry morfologii także nie budzą zastrzeżeń.

Nieprawidłowy jest natomiast wynik badania ogólnego moczu. Duża liczba krwinek białych, nabłonków i krwinek czerwonych świadczy najprawdopodobniej o zakażeniu układu moczowego.

Z wynikami powinna udać się Pani do lekarza rodzinnego, który zaleci odpowiednie leczenie.

Pozdrawiam.