Interpretacja badania Dopplera

W badaniu Dopplera MV;E V 0.9 m/s AV max0,6m/s,mała fala zwrotna AV;Vmax1,3m/s,mała fala zwrotna.Zaznaczona hypokineza środkowego i koniuszkowego segm.ściany bocznej LVEF 60%.Lewa komora niepowiększona.TV; Vmax0,6m/s Proszę o odpowiedż,czy to coś poważnego.Bardzo dziękuje.

Taki wynik badania echokardiograficznego nie wskazuje na istotne zaburzenia w dynamice mięśnia sercowego. Niewielka hipokineza ściany bocznej nie powinna mieć wpływu na normalną wydolność organizmu. Wynik powinien zinterpretować kardiolog i podjąć odpowiednie działania w tym względzie.