Interpretacja badania GDX

Proszę o ocenę badania GDX. Czy wyniki są w normie? TSNIT Average OD 49.1, OS 51.7; Superior Average OD 54.4, OS 60.8; Inferior Average OD 66.8, OS 71.9; TSNIT Std. Dev. OD 22.3, OS 27.2; Inter-Eye Symmetry 0.83; NFI OD 21, OS 17. Z góry dziękuję
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Tak jak pisałem kiedyś przedstawione wyniki badania mieszczą się w granicach normy. Aby jednak mieć pewność co do wykluczenia rozpoznania jaskry, konieczne jest wykonanie badania pola widzenia. Czasami dodatkowo wykonuje się badania takie jak HRT czyli tomografia laserowa nerwu wzrokowego lub pachymetrię (ultradźwiękowy pomiar grubości rogówki). Proszę skontaktować się ze swoim lekarzem okulistą , który ustali dalsze postępowanie.