Interpretacja badania histopatologicznego guza tarczycy

Jestem po operacji usunięcia płata tarczycy (z powodu guzka). Czy wycięty guz był niebezpieczny i czy w tej chwili mam się czym niepokoić? Proszę o przetłumaczenie wyników badań histopatologicznych: "Płat prawy - struma colloides. Płat o wymiarach 4 x 2 cm. Otoczenie guzka w płacie prawym - tumor colloides benignus partim hyperplasticus cum metaplasia oxyphilica focalis. Płat lewy - nodulus hyperplasticus diameter 1 cm. Płat o wymiarach 3,5 x 1,5 cm. Cieśń - struma nodosa. Cieśń o wymiarach 1,5 x 1,5 cm."

Płat prawy - struma colloides - oznacza wole koloidowe. Otoczenie guzka w płacie prawym - tumor colloides benignus partim hyperplasticus cum metaplasia oxyphilica focalis - oznacza guz koloidowy łagodny częściowo przerostowy z metaplazją (zamiana jednego typu dojrzałych komórek w innego typu) kwasochłonną ogniskową. Płat lewy - nodulus hyperplasticus diameter 1 cm - oznacza guzek przerostowy o średnicy 1 cm. Cieśń - struma nodosa. - oznacza wole guzowate. Wszystkie te zmiany mają łagodne podłoże i w żadnym wypadku nie zawierają komórek nowotworowych. Nie ma powodu do niepokoju.