Interpretacja badania histopatologicznego popłodu w 17 tygodniu ciąży

witam odebrałam wynik badania histopatologicznego popłodu z 17 tyg. ciąży . pa odeszły mi wody płodowe 17tc. po USG wyszło całkowity ich brak ale dzieci żyły jeszcze dwa dni w moim brzuchu . wynik badania hist-pat. -popłód z ciąży bliźniaczej :łożysko dwukosmówkowe ,dwuowodniowe (zrośnięte ze sobą brzeźnie),16x10x2,5 cm,mikroskopowo jak 16Hbd. pępowiny trójnaczyniowe, o przyczepach brzeżnych .W płycie owodniowej obfity naciek zapalny .
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Jedynym odstępstwem od normy w badaniu jest naciek zapalny. Istnieje możliwość, że to właśnie infekcja i stan zapalny odpowiadają u Pani za poród przedwczesny, ale nie jest to jedyna potencjalna przyczyna. Polecam skonsultować się z Pani ginekologiem, który zna cały przebieg ciąży i na pewno będzie Pani w stanie powiedzieć więcej.