Interpretacja badania histopatologicznego - rak piersi

Witam, bardzo proszę o przetłumaczenie wyniku histopatologicznego, dodam, że wycięto mamie najpierw przerzut z węzła pachowego, a teraz wykonano lumpektomię i oto wynik: DCIS NG-3 WITH NECROSIS, APOCRINE TYPE INVASIVE APOCRINE CARCINOMA NG-3. Współistnienie raka wewnątrzprzewodowego typu apokrynnego, wskazuje na gruczoł piersiowy, jako miejsce wyjścia raka. Proszę o więcej informacji. Szukałam w internecie i nic nie znalazłam, żadnej konkretnej informacji. Bardzo proszę, chociaż o minimum wiedzy, za co będę z góry wdzięczna. Dodam, że mama miała robione MRI oraz PET, na którym nic nie wyszło - okaz zdrowia, a jednak rak... :( Dziękuję.
ponad rok temu

Witam serdecznie,

Rak piersi typu apokrynnego jest dość rzadko spotykaną postacią nowotworu piersi. W piśmiennictwie brakuje dokładnych informacji na temat rokowania w tym podtypie nowotworu. Leczenie aktualnie nie odbiega od zasad przyjętych w postępowaniu w przewodowym raku piersi, który jest najczęstszą postacią histologiczną raka piersi. A więc w przypadku przerzutów do węzłów chłonnych konieczna jest pooperacyjna chemioterapia.

Pozdrawiam serdecznie