Interpretacja badania kręgosłupa i wypuklina krążka międzykręgowego

Proszę o interpretację wyniku:na poziomach Th1/Th2 tylna wupuklina krążka międzykręgowego lateralizująca w lewą stronę,modeluje worek oponowy. Kanały korzeniowe obustronnie zwężone, Na Th2/Th3 tylno prawostronna protruzja krążka międzykręgowego,modelująca od strony prawobocznej worek oponowy i zwężająca prawy kanał korzeniowy. na Th3 - Th7 słabo wyrażone tylnolewoboczne wypukliny krążków międzykręg modelujące worek oponowy. Na th9/Th10 osteofity zwężają prawy kanał korzeniowy.
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zmiany opisane w badaniu skłaniają do pilnej konsultacji z neurochirurgiem. Pilnej oczywiście w sytuacji gdy występują jakiekolwiek objawy bólowe lub drętwienia czy zaburzenia czucia.