Interpretacja badania krwi i RTG płuc a częsty kaszel

Witam. Proszę o interpretację moich wyników badań:EO%- 19.7 ,EO# -1.49 , MCH-33.4.tylko te są nieprawidłowe,reszta jest w normie.Wzór Schillinga:gran.wielojądrzaste -47, gran.kwasochłonne-17, gran.zasadochłonne-1, limfocyty-34, monocyty-1. Ponieważ kaszlę od miesiąca robiłem też rtg płuc i w opisie jest tak:w polu gornym prawego płuca widoczne pasmo włokniste [może odpowiadac niedomie]-wskazane porównanie z wcześniejszymi zdjęciami.Innych zmian płuca nie wykazują.Jamy opłucnowe wolne.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie,
W wyniku badania krwi zwraca uwagę podwyższony poziom eozynofili. Sytuacja taka najczęściej ma miejsce w przypadku alergii lub obecności pasożytów. Pozostałe parametry nie są zmienione w sposób istotny i nie budzą niepokoju. Związane są prawdopodobnie z toczącym się w organizmie stanem zapalnym. Zmiany włókniste w płucach najczęściej mają charakter pozapalny, wiążą się ze zmniejszeniem powietrzności płuc. Trudno jednak odnieść się do nich w pełni bez przeprowadzenia badania pacjenta. Polecam konsultację pulmonologa, który zdecyduje o dalszym postępowaniu (testy w kierunku alergii, pasożytów, porównanie zdjęcia z poprzednim rtg, ewentualnie wykonanie tomografii komputerowej).