Interpretacja badania moczu

proszę o interpretacje wyników barwa-zółta odczyn-obojętny ciężar właściwy 1010 biąłko nb cukier nb urobilinongen w normie ciala ketonowe nb nabłonki płaski 2-4 wpw okrągłe pojedyncze w prep krwinki białe -2-3 wpw krwinki czerwone pojed w prep wałeczki- śluz Bardzo się martwię, że cos jest nie tak
ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Jedyne co zwraca uwagę to obecność krwinek czerwonych.
Krwinki w badaniu są nieliczne i ich obecność może być związana np. z infekcją dróg moczowych. Ewentualnie jeśli pacjent jest kobietą należy zwrócić uwagę czy badanie nie było robione podczas okresu.
Najlepiej zgłosić się do lekarza, który zlecał badanie, aby je zinterpretował. Mozliwe, że zaleci badanie kontrolne za jakic czas.