Interpretacja badania mózgu u 35-letniej kobiety

w podkorowej istocie bialej zakretu przedsrodkowego prawego plata czolowego ognisko 5mm hiperintensywne w obrazach t2 i flair najprawdopodobniej naczyniopochodne z przylegajacym do niego ognisko 6mm o sygnale plynu jak poszerzona przestrzen okolonaczyniowa

Ogniska naczyniopochodne są często oisywane,nawet w młodym wieku,u pacjentów,u których wykonuje się badanie rezonansu ,np. z powodu bólów lub zawrotów głowy.Sama obecnośc takiej zmiany o niczym złym nie musi świadczyć,jesli tych zmian jest więcej,to należy wykonać dalszą diagnistykę,ewentualnie powtórzyć rezonans za kilka miesiecy,jesli są takie przesłanki.Poszerzona przestrzeń naczyniowa to nic powaażnego.
Michał Janicki