Interpretacja badania PSA u 62-letniego mężczyzny

Mam PSA całkowity 6.120, oraz PSA wolny 0.601. Miesiac temu PSA całkowity 7,750. Obecnie zażywam od miesiąca Hypalfin 5 mg i Prostamnic 0,4 mg oraz Flavon Protect 2x i Green 1x po łyzeczce. Czy to wystarczy, czy powinienem sie zdecydowac na biopsje? Co dalej....czy sildenafil uzywany 1,2 x w tygodniu może mieć jakiś wpływ?

Lek. Artur Jeliński Urolog

Zeby sie wypwiedziec w sprawie prostat to trzba sie zbadac samo badnie PSA niema iwkezej warosci . Sek s jazda na rowerze etc moze wplybnac na wzrost PSA