Interpretacja badania radiologicznego kręgosłupa
Proszę o pomoc i interpretacji badania radiologicznego kręgosłupa L-S. Wynik badania radiologicznego " Obniżona przestrzeń międzykręgowa L5-S1 ze sklerotyzacją blaszek granicznych tych trzonów. Poza tym kregoslup L-S i stawy krzyżowo-biodrowe bez zmian w RTG" Od około 3 tygodni pojawia się ból który rozchodzi się na biodra, czasami zanika lub jest slabszy. Ulge przynosi pozycja siedzaca.Czy to groźne ? Wiek pacjenta 32 lata,mezczyzna

MĘŻCZYZNA, 32 LAT ponad rok temu
Lek. Magdalena Pikul
82 poziom zaufania
Witam. Opis może sugerować rozpoznanie dyskopatii L5S1 ze zmianami zwyrodnieniowymi. Proponuję zgłosić się do lekarza z wynikiem.
Wynik badania radiologicznego kręgosłupa świadczy o dyskopatii w odcinku L5-S1. Sklerotyzacja z kolei świadczyć może o wielu schorzeniach np. choroba zwyrodnieniowa.
W przypadku dyskopatii ból jest jednym z objawów. Rozpoznanie choroby należy do ortopedy, który po dokładnym zbadaniu Pana oraz zapoznaniem się z wszystkimi badaniami, w tym radiologicznymi, postawi diagnozę i zaleci odpowiednie leczenie.
Dlatego sugerowałbym udanie się wraz z wynikiem badania radiologicznego do Poradni Ortopedycznej (ortopedy) w celu konsultacji.
Pozdrawiam.