Zapytaj lekarza

1 , 0 2 6 , 0 3 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Interpretacja badania rezonansu magnetycznego niemowlaka

interpretacja badania rezonansu magnetycznego niemowlaka. Badanie MRI wykazało na wys trzonu kręgu S# w grzbietowej części tkanek miękkich obecność przestrzeni płynowej o wym 8,2mm*4,2mm*6,5mm która wąskim ok 1,2 mm knałem łączy się z przestrzenią podpajęczą worka oponowego. W czasie T1 opisywane ognisko ma hipointensywny sygnał po i w podaniu kontrastu ulega obwodowemu wzmocnieniu. Obecność drobnej przepukliny oponowej, stożek rdzenia bez zmian ogniskowych.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Możliwości leczenia dzieci autystycznych

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są możliwości leczenia dzieci autystycznych.

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Niestety nie napisała Pani z jakiego powodu dziecku wykonano badanie MRI. Proszę bowiem pamiętać, że wynik badania powinno się interpretować w oparciu o stan kliniczny pacjenta. Ogólnie mówiąc wynik wskazuje na obecność niewielkiej przepukliny oponowej, czyli wady wrodzonej, która powstaje około 4 tygodnia życia płodowego. Leczenie wady w większości obejmuje leczenie operacyjne, ale zdecydować powinien o tym oczywiście lekarz mający dostęp do pełnej historii choroby dziecka.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy