Interpretacja badania tomografii komputerowej kręgosłupa LS

Proszę o interpretację wyniku tomografii kregosłupa LS,mam 52 lata. Na poziomie L5-S1 bardzo znaczne zwężenie przestrzeni miedzykręgowej, z osteosklerotyczną przebudową struktury kostnej kręgów L5 i S1,znaczną osteofitozą na krawędziach trzonów L5 i S1, obecnością gazu w zniszczonym jądrze miażdżystym ( tzw. objaw próżniowy - vacuum phenomenon),znaczne uwypuklanie sie krązka m-k poza przednie,boczne i tylne krawędzie trzonów (tzw. bulging) oraz zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzywyrostkowych.

Badanie TK jest jedynie badaniem dodatkowym wykonanym z konkretnego powodu.
W każdym przypadku najważniejsze jest określenie zależności objawów klinicznych ze zmianami stwierdzanymi w wykonanym badaniu.
W celu postawienia diagnozy i ustalenia dalszego postępowania i niezbędny jest wywiad i badanie przedmiotowe, które w tym wypadku powinien przeprowadzić ortopeda lub neurochirurg.