Interpretacja badania TSH oraz FT3 i FT4

Witam Odebrałam wyniki na TSH oraz ft3 i ft4, TSH wynosi 36,42 (norma jest do 4,2) natomiast ft3 i ft4 wyszły w normie. Co to oznacza?? I jakie jeszcze muszę badania zrobić?? Pozdrawiam
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Wyniki sugerują tzw. subkliniczną postać niedoczynności tarczycy. Oznacza to, że najprawdopodobniej choruje Pani na niedoczynność tarczycy, która nie daje jeszcze objawów klinicznych. Zalecam udać się do Poradni Endokrynologicznej z wynikami badań celem ich oceny i postawienia diagnozy.