Interpretacja badania USG jamy brzusznej u 32-latki

Proszę o pomoc w interpretacji badania usg jamy brzusznej: Pęcherzyk żółciowy długi, cienki ( max. grub. ok. 13mm) całkowicie obkurczony najprawdopodobniej na złogach ok. dł. ok. 8 i 6mm i z odbiciami miękkotkankowymi w obrębie światła. Nie uwidoczniono płynu ( żółci) w śatła. Nie uwidoczniono płynu ( żółci) w świetle pęcherzyka żółciowego. Pacjentka nie jadła od ok. 8 godzin. Obustronnie nie stwierdza się poszerzenia UKM ani pewnych cech obecności złogów.

Witam serdecznie. Jeżeli nie ma objawów i dolegliwości bólowych opis ten nie jest nieprawidłowy. Oczywiście obecność złogów sama w sobie nie jest prawidłowa, choć w sytuacji bezobjawowego ich tak pozostawania nie podejmuje się leczenia w trybie pilnym. Wskazana jest jednak cholecystektomia laparoskopowa w trybie planowym.