Interpretacja badania w kierunku chlamydii

Witam, Uprzejmie proszę o interpretację wyników badania na Chlamydia trachomatis: P-ciała IgM: wynik ujemny, P-ciała IgG: 85,7 ze strzałką w górę (wg interpretacji wyników, >22 dodatni). Co to oznacza? Trzeba leczyć? Jeśli tak, do jakiego lekarza się zgłosić? Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Dodatni wynik przeciwciał IgG świadczy o przebytym zakażeniu. Proponuję z powyższym wynikiem zgłosić się do dermatologa/wenerologa. W zależności od wywiadu medycznego będzie można ustalić dalsze zalecenia lekarskie.