Interpretacja biopsji tarczycy u 39-latki

Witam. Proszę o interpretację wyniku biopsji tarczycy: tyreocyty w grupach, płatach, rozproszeniu, makrofagi, koloid. Takie opisy dotyczyły nakłuć: 1. Górny biegun lewego płata, zmiana hypoechogeniczna 0,7 cm, 2. Dolna część lewego płata, zmiana nejednorodna 4 cm, 3. płat prawy , zmiana 2.8 cm. Czy jedyne leczenie to chirurgiczne przy takim wyniku?

W rozmazie nie opisuje Pani komórek nowotworowych. Tak więc do obserwacji - kontrolne badanie USG za ok. 12 miesięcy i porównanie z badaniem poprzednim - czy zmiany ogniskowe nie rosną.