Interpretacja EEG po odstawieniu alkoholu

mam ostatnie pytanie po pierwszym aTAKU PO ODSTAWIENIU ALKOHOLU WYSZŁO MI TAK NA EEG.KRZYWA ELEKTROENCEFALOGRAFICZNA ZŁOZONA Z NIEZBYT REGULARNEGO RYTMU ALPHA O CZESTOTLIWOSCI 6,5-7 HZ I AMPLITUDZIE JAK WYZEJ .NA TYM TLE WIELOKROTNIE PODCZAS ZAPISU REJESTRUJE SIE WE WSZYSTKICH ODPROWADZENIACH SYMETRYCZNE I SYNCHRONICZNE WYŁADOWANIA WYSOKONAPIECIOWYCH FAL WOLNYCH 2.5 -3.5 HZ O AMPLITUDZIE DOCHODZACYCH DO 160 u V.R.Z SŁABO WYRAZONA WNIOSKI ZAPIS O PATOLOGI NAPADOWEJ

Podstawowa zasada:
Badanie EEG zawsze!!! interpretuje się w kontekście objawów klinicznych i badania przedmiotowego. Prawidłowy wynik badania nie świadczy o braku choroby i odwrotnie zmiany w badaniu EEG występują również u ludzi zdrowych.
Druga sprawa to napad padaczkowy.
Patologia napadowa w EEG, biorąc pod uwagę napad padaczkowy i spożywanie alkoholu praktycznie upoważnia do postaweinia rozpoznania padaczki.
Padaczka alkoholowa jest wynikiem uszkodzenia komórek mózgu spowodowanym przez alkohol. I jest to proces, który już powstał. Dalsze spożywanie alkoholu będzie to uszkodzenie nasilało.
Podstawą leczenia padaczki jest abstynencja, alkohol poza działaniem uszkadzającym mózg obniża próg drgawkowy i prowokuje wystąpienie napadu padaczkowego.
Niestety to na ogół nie wystarcza i należy systematycznie brać leki przeciwpadaczkowe, czasami do końca życia.
Oczywiście leki i alkohol wykluczają się wzajemnie.