Interpretacja gastroskopii i brak apetytu

Wynik Gastroskopii Brak apetytu , Brak Głodu Przełyk Prawidłowy ,linia z postrzępioną, powyżej poj.igniska lekko uniesionej śluzówki, zaczerwienione w centrum sr.4,5mm Żoładek o prawidłowym kształcie i perystalcye , w antrum zmiany rumieniowe wynik badania anatomopatoligicznego znad lini z Fragmenty nabłonka paraepidermoidalnego przełyku oraz gruczoły wpustu żoładka, rozpoznanie kliniczne gastropatia rumieniowa , mam pytanie czy to jest wszystko ok , nadal żle sie czuje
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Gastropatia to inaczej zapalenie błony śluzowej żołądka. Opisane zmiany w okolicy wpustu mogą sugerować niewielki refluks żołądkowo-przełykowy. Nie napisał Pan z jakiego dokładnie powodu była wykonywana gastroskopia. Nie mniej w tym wskazane byłoby zastosowanie leków zmniejszających wydzielanie kwasów żoładkowych oraz ewenetualna eradykacja H.pyroli ( pod warunkiem dodatniego testu na jej obecność ), czyli leczenie farmakologiczne, którego celem jest wyeliminowanie tego drobnoustroju z przewodu pokarmowego. Nie trzeba oczywiście wykonywać oznaczeń żadnych markerów - to nie jest choroba nowotworowa. Dalsze leczenie powinno odbywać się pod kontrolą poradni gastroenterologicznej.