Interpretacja hormonu TSH i USG tarczycy

Witam bardzo bym też prosiła o interpretację wyników. TSH -0,005 mlU/ml , FT3 - 3,78 pg/ml , FT4 - 1,61 ng/dl no i usg : tarczyca nieco powiekszona w calości o niejednorodnej, osłabionej echogeniczności i częściowo zatartych zarysach.W przedniej dolnej części płata lewego obszar wielkości ok 9 mm o jednorodnej wzmozonej echogeniczności i zatartych zarysach. cieśń szerokości ok 7 mm.
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Wyniki wskazują na wtórną niedoczynnośc tarczycy. Konieczna jest także weryfikazja uwidocznionej zmiany poprzez biopsję.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Poziom TSH wskazuje na nadczynność tarczycy. Dodatkowo USG wykazuje nieprawidłowości w jej budowie. Wskazana jest biopsja tarczycy. Istnieje duże prawdopodobieństwo,że jest to wole toksyczne. Jednak ostateczne rozpoznanie jest możliwe na podstawie obrazu histopatologicznego.
Należy się zgłosić do endokrynologa celem dalszej diagnostyki i leczenia.

Lek. Paweł Baljon

Lek. med. Paweł Baljon
Witam serdecznie. Wyniki wskazują na nadczynność tarczycy. Konieczna jest także weryfikazja uwidocznionej zmiany poprzez biopsję.
Bardzo przepraszam za pomyłkę. Wyniki podane są w różnych jednostkach i stąd mój błąd