Interpretacja i rokowania badania esicy

Zagięcie esiczo - odbytnicze jelita grubego modeluje się na guzie. Objawy odcinkowego naciekania przedniej ściany odbytnicy, tuż poniżej zagięcia esiczo - odbytniczego. Liczne guzki, najpewniej o charakterze meta rozsiane w obrębie jamy otrzewnej oraz w sieci większej. Ich średnica dochodzi do 1,6cm. Największe skupisko tych zmian widoczne jest w nadbrzuszu po stronie lewej, w sąsiedztwie zagięcia śledzionowego okrężnicy. Proszę o interpretację i rokowanie.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie ma takiej możliwości, by wiarygodnie zinterpretować podany wynik badania w oderwaniu o danych klinicznych. Mówiąc ogólnie wynik badania wskazuje na chorobę nowotworową z przerzutami. Niestety nie ma jednak także takiej możliwości, by tylko na podstawie podanych informacji określić rokowanie. Potrzebne są bowiem do tego znacznie bardziej szczegółowe dane.